top of page
הפועל פתח-תקוה בקהילה

הפועל בקהילה

מועדון הכדורגל הפועל פתח-תקוה, מנוהל ע"י עמותת האוהדים "האחווה הכחולה", אשר חרטה על דגלה את תחום הפעילות בקהילה כאחד הנושאים העיקריים והמרכזיים בפעילותה, פעילותה אשר תהיה נגישה לכולם ללא הבדל דת, מין וגזע. אנו שואפים לפעול ליצירת תרבות ספורט בעיר פ"ת ובמדינת ישראל בכללותה.
 

הפעילות הקהילתית מוכוונת לכלל הגילאים והאוכלוסיות, מגילאי ילדים ונוער ועד למבוגרים, עם ובלי התמודדויות/מגבלות שונות או מעוטי יכולת, והכל תוך התאמת תוך הפעילות לצרכים של האוכלוסיות.
כלל הפעילות מבוצעת על בסיס עיתי וקבוע לאורך כל השנה, כמו גם פעילויות קצרות טווח בהתאם לצורך ואירועי שיא; הפעילות נעשית במימון מלא ע"י המועדון ובאמצעות מתנדבים שהינם חברים בעמותה ואנשים ערכיים נוספים מקרב האוכלוסייה בעיר.

אודות הפעילות

לפניות ופרטים נוספים להפועל בקהילה:

תודה על הפניה!

קבוצה משולבת בוגרים

הקבוצה המשולבת הוקמה בשנת 2019 – פועלת כבר 4 עונות רצופות, והעונה הקרובה תהיה ה-5. משתתפים בקבוצה שחקנים בעלי מוגבלות ושחקנים ללא מוגבלות, אוהדי הקבוצה וחברי עמותת הכחולה. מוגבלות השחקנים היא מכלל תחומים של מוגבלות נפשית, קוגניטיבית, פיזית, חברתית ועוד. הקבוצה כוללת כיום 36 שחקנים בסה"כ כאשר מתוכם 21 שחקנים בעלי מוגבלות ו-15 ללא מוגבלות (בין הגילים 16-60). הקבוצה מתאמנת על בסיס קבוע, אחת לשבוע, במתקן האימונים של המועדון ומאומנת ע"י יניב חרמש מאמן מקצועי מהמועדון שגם מאמן במחלקת הנוער, שאף היה שחקן עבר במועדון, שמתייחס לקבוצה כקבוצה מקצועית ככל דבר, עם רף אימונים גבוה, חתירה למצוינות, תוך גיבוש וחיזוק הביטחון העצמי לכל שחקן בהתאם למגבלותיו. כמו כן, ניתן דגש ליצירת קבוצה מאוחדת חברתית - כולל יצירת חברויות מחוץ למסגרת הקבוצתית. הקבוצה לוקחת חלק ומייצגת את המועדון במסגרת טורנירים ארציים הנערכים אחת לרבעון לערך, בה משתתפות קבוצות משולבות ממועדונים נוספים ברחבי הארץ כדוגמת הפועל תל אביב, אשדוד, הפועל ירושלים, מכבי חיפה ועוד).

קבוצה משובת בוגרים הפועל פתח-תקוה
קבוצה משולבת ילדים הפועל פתח-תקוה

קבוצה משולבת ילדים

הקבוצה תוקם עם ילדים בגילאי 9-13 ותהיה תחת מעטפת מקצועית וניהולית של מועדון הפועל פתח תקוה בסיוע מתנדבים של עמותת הכחולה. ביום 11.6.2023 נערך יום חשיפה ואימון ראשון במסגרת הקבוצה שתקום בו השתתפו כ-10 ילדים.
מאמצי הגיוס נמשכים על מנת למשוך כמה שיותר מצטרפים לקבוצה.

קבוצת ילדי עילי

קבוצה בשילוב של ילדי עמותת "עילי" - עמותה הפועלת למען ילדים עם צרכים מיוחדים. המועדון תומך בכל המעטפת הניהולית לאימוני הקבוצה כולל פעילויות משותפות וחיבור למחלקת הנוער, אירועים חברתיים וכד'. אימוני הקבוצה מתקיימים פעם בשבוע, על בסיס קבוע במתחם אימונים של המועדון. המועדון אירח פעמיים (מתוך שלוש השנים האחרונות) את הטורניר הארצי עם קבוצות נוספות של עילאי מרחבי הארץ. הפרויקט מתקיים זו שנה רביעית ברצף ומקבל שבחים רבים ממשתפי הפרויקט ומהורי הילדים המקסימים.

קבוצת ילדי עילי הפועל פתח-תקוה
פרויקט אבות בנים ובנות הפועל פתח-תקוה

פרויקט אבות ובנים/בנות

הפרויקט כולל פעילות בשיתוף ההתאגדות לחינוך מבוגרים בישראל של אימונים משותפים של משפחות, חברי עמותת הכחולה, בהרכב של אב ובנו. האימונים מתקיימים אחת לשבוע, עם מאמן מהמועדון ותמיכה של פסיכולוג, מתוך כוונה לסייע, לגבש ולחזק את הקשר בין בני המשפחה בדגש לאב ובנו/בתו. הפרויקט שזוכה להצלחה רבה כולל כ-20 זוגות הורים וילדים, הממשיך כבר שנה שנייה ברצף. ההורים והילדים גם מקבלים לבוש רשמי של המועדון אתו הם מגיעים לאימונים.

שער שוויון

הפרויקט כולל פעילות בשיתוף עמותת שער שוויון שמטרתה, הקניית תוכנית חינוכית המשלבת עיסוק בספורט יחד עם קידום חברתי לקבוצת בנים. התוכנית מתקיימת בשעות שלאחר הלימודים, בדגש לאוכלוסיות מוחלשות בקרב שכונות הקרובות למתחם האימונים של המועדון (יוספטל לדוגמה), מתוך כוונה ליצירת ופיתוח ערכים של כבוד הדדי, סובלנות וחיבור בין מגזרים שונים. הפעילות החלה לראשונה השנה מאז הקמת העמותה ומסתמנת כהצלחה. האימונים מועברים ע"י מאמן מקצועי ממחלקת הנוער של הפועל פתח תקווה.

שער שווין הפועל פתח-תקוה בקהילה
בועטות בכחול הפועל פתח-תקוה בקהילה

בועטות בכחול

הפעילות מתקיימת בשיתוף עמותת שער שוויון בשעות שלאחר הלימודים, ומהווה בעצם כיום את קבוצת הבנות הראשונה של המועדון. הפעילות החלה לראשונה השנה מאז הקמת העמותה ומסתמנת כהצלחה. האימונים מועברים ע"י מאמן מקצועי ממחלקת הנוער של הפועל פתח-תקוה.

bottom of page