top of page

הפועל יוצאת לגרין, סלם: "אנחנו משתפרים ככל שמתקדמת העונה"

הכחולים רוצים לרשום ניצחון שלישי תוך שבוע, המגן אופטימי: "מקווה שנשמח את הקהל הגדול שלנו". ירדן כהן יעדר כשלושה שבועות מפעילות

"להפועל יש את השחקן ה-12". סלם. צילום: סער כרמלי


עם רוח גבית מהניצחון ביום שני, הפועל פתח תקוה תגיע מחר (שישי, 15:00) לאצטדיון גרין שבנוף הגליל למשחק חוץ מול השנייה בטבלה, מכבי בני ריינה, במסגרת המחזור האחרון של הסיבוב הראשון בליגה הלאומית. הכחולים ינסו להמשיך את התקופה הטובה, שבאה לידי ביטוי עם צבירה של 10 מתוך 12 הנקודות האחרונות בליגה הלאומית, ועלייה למקום השמיני בטבלה.


כובש השער הראשון מול ראשון לציון, ירדן כהן, אובחן עם קרע חלקי ברצועה הצידית והוא צפוי להעדר במשך כשלושה שבועות מפעילות. לידור נקשרי הפצוע לא יהיה בסגל, כמו גם ליאור ברקוביץ' שסובל מכאבים. מתן גושה ישוב מעונש הרחקה.


"המטרה מבחינתנו היא לבוא ולנצח את המשחק", אמר מבשל השער לירדן כהן, אביב סלם. "אנחנו צריכים לעשות את זה עם הרבה צניעות ועבודה קשה. בני ריינה קבוצה מצוינת אבל גם אנחנו קבוצה טובה מאוד, שמשתפרת ככל שמתקדמת העונה. למדנו אותם ונבוא לתת את הכי טוב שלנו. אני מקווה שנחזור עם הניצחון ונשמח את הקהל הגדול שלנו".


בדומה לחברו אופק אושר, שמיעט לשחק במחזורים האחרונים והוכיח את עצמו בשני עם שער ניצחון גדול, גם סלם קיבל בשני את ההזדמנות והציג יכולת מצוינת, כולל בישול נהדר. "ההרגשה בשני הייתה אדירה", הוא אומר. "לחזור לשחק ולעזור לקבוצה לנצח יריבה חזקה זה בדיוק מה שרציתי והשמחה הייתה גדולה. בתור אחד שהיה חלק מהקהל הזה, לראות אותם תומכים כמו במשחק האחרון זה היה מדהים. הם איתנו בכל המשחקים, אבל הפעם הרגשנו אותם בכל רגע. היו הרבה רגעים חלשים שלנו שרק הקהל עזר לנו להתרומם מהם. להפועל יש את השחקן ה-12, דבר שאין להרבה קבוצות בלאומית".

"הרגשנו את הקהל בכל רגע". צילום: סער כרמלי


סלם, שחקן בית של המועדון, עבר העונה הסבה על ידי הצוות המקצועי לתפקיד של מגן שמאלי. "זה תפקיד חדש לי", הוא מודה. "הצוות המקצועי חושב שזה תפקיד שמתאים לי ומבליט את החוזקות שלי. בקו של חמישה שחקני הגנה, תפקיד המגן השמאלי יכול להיות התקפי והציפיה ממני היא להיות מעורב בחלק הקדמי. כל עוד התפקוד שלי כמגן עושה טוב לקבוצה, אני שמח".


צריך לדעת:

* במשך כל העונה שעברה, ברובה הקהל לא היה במגרשים, השיגה הפועל חמישה ניצחונות ביתיים בלבד. העונה היא כבר עם ארבעה.

* רגע לפני סיום הסיבוב, להפועל יש 5 ניצחונות, 5 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים – סך הכל 20 נקודות. נתון טוב הרבה יותר מהעונה שעברה (12) וגם משתי העונות שלפני כן (17 נקודות בשתיהן).

* עד לפני חמש שנים שיחקה מכבי בני ריינה בליגה ג' מחוז יזרעאל. מאז עלתה כמעט בכל שנה וכעת היא במקום השני בליגה הלאומית.

מאיפה הוא מוכר לי?

* איאד חוטבא - המגן בן ה-34, שכבר כבש העונה 4 שערים (2 בליגה) שיחק בהפועל לפני 12 שנים, בליגת העל בעונת 2009/10 ו-2010/11. חוטבא רשם 47 הופעות במדים הכחולים וספג שני כרטיסים אדומים.

* יעקב אבבה - הבלם של ריינה זכור לנו בעיקר מעונת 2019/20. הוא מחזיק בשיא שלילי של 3 שערים עצמיים בעונה אחת, שיא שנקווה שלא יישבר לעולם.

* בנג'מין קוקו - החלוץ כבש העונה כבר 4 שערי ליגה במדי בני ריינה. בעונה שעברה הבקיע כמות כפולה במדי הפועל רעננה. קוקו הגיע להפועל בעונת 2019/20 וב-15 משחקים בהם שותף כבש 5 שערים.

דוחפים את הפועל לניצחון שלישי! כולם מגיעים מחר לגרין!


Comments


bottom of page