top of page

"אמרתי לאבי שלא צריך סעיף יציאה, אני פה לשנתיים": אופק פישלר כבר התאהב בהפועל פתח תקוה

למרות רקורד מרשים בליגת העל ובנבחרות הצעירות, לבלם הספיקה שיחה של שעה עם עופר טסלפפה כדי לחתום בהפועל, שהייתה אז עוד בליגה א'. בראיון מיוחד הוא מספר על החיבור העמוק שהתעלה אפילו על המועדון בו גדל, הבכורה המטורפת בבוגרים והרצון להגיע עם הפועל פתח תקוה לליגת העל


אופק פישלר. צילום: סער כרמלי


במהלך חודש יולי צלצל הטלפון של אופק פישלר. על הקו היה הסוכן שלו, אסף וקנין, שסיפר לו על פנייה מהפועל פתח תקוה, שזה עתה ירדה לליגה א'. הבלם בן ה-25, שסיים עונה באחי נצרת ושיחק בעבר בליגת העל, החזיק בהצעות מהליגה הלאומית ולא היה מוכן לשמוע על ירידה לליגה השלישית. הוא פסל את ההצעה על הסף. וקנין התעקש – 'גם אם אתה לא רוצה, תרים טלפון לעופר טסלפפה ותדברו'.


"לא הכרתי את עופר לפני", מספר פישלר בראיון מיוחד לאתר הרשמי. "דיברנו והשיחה נמשכה שעה. אחרי השיחה התקשרתי לסוכן שלי ואמרתי לו שאני רוצה לחתום בהפועל פתח תקוה. הבנתי את העוצמות של המועדון ואת האנרגיה מהקהל ופשוט החלטתי במקום. הכרתי את עופר שעה וכבר אמרתי לסוכן שלי שאני הולך לשם בשבילו. לאחר מכן דיברתי עם המנכ"ל אבי יחיאל, שרצה להכיר אותי. עד הפגישה בדקתי קצת על המועדון, קראתי ודיברתי עם אנשים והבנתי שאין הרבה קהלים בארץ עם הכמות והאיכות של הפועל פתח תקוה, וזה עוד אחרי שנים קשות בליגה הלאומית".


במהלך השיחה הוצע לפישלר חוזה לשנתיים, כאשר לשני הצדדים אפשרות יציאה במידה והקבוצה לא הייתה עולה לליגה הלאומית בסיום העונה. "אמרתי לאבי שלא צריך את הסעיף הזה", מגלה פישלר. "אמרתי לו שהפועל זה מועדון גדול ושאני רוצה לחתום לשנתיים, בלי סעיף יציאה. האמנתי שבעזרת הקהל הגדול ועם עופר אני ארצה להישאר עוד עונה ולעזור למועדון לחזור ללאומית, גם אם לא ילך בעונה הראשונה. וככה היה, חתמתי לשנתיים בלי סעיף ליציאה".


"לא צריך את הסעיף". פישלר. צילום: סער כרמלי


ארבעה וחצי חודשים עברו מאז, המועדון זכה בנס ספורטיבי בדמות החזרה ללאומית, ופישלר לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. הבלם הוא חלק מרכזי בהגנה הכחולה, שסגרה את הסיבוב הראשון של העונה עם כמות הספיגות הנמוכה ביותר בליגת המשנה. "אני יכול להגיד לך הכי בכנות ששיחקתי בלא מעט מועדונים, כולל הפועל חיפה, נוף הגליל ועכו, ובאמת מכל הלב כיף לי כמו שלא היה בשום מקום אחר. מבחינתי אין לי בעיה להישאר במועדון הזה עוד הרבה שנים קדימה. החיבור שיש לי עם השחקנים, הצוות והאוהדים זאת חוויה שלא חוויתי עדיין ושיחקתי גם מול 30 אלף איש בסמי עופר. פה זה משהו אחר, אתה מרגיש מקרוב מאוד את האהבה של האוהדים. אני יודע שזה נשמע קלישאה ואולי אני נשמע לקקן, אבל באמת אני מרגיש שהפועל פתח תקוה זאת משפחה. גדלתי בהפועל חיפה והאוהדים שם מאוד אהבו אותי, אבל כבר אחרי ארבעה חודשים אני מרגיש שהחיבור שלי עם האוהדים של הפועל פתח תקוה זה משהו אחר".

פישלר, רוצה לשחק?

פישלר, גדל וגם גר כיום בקריית חיים, סומן כבר מגיל צעיר ככישרון גדול. הוא בלט במרכז ההגנה בקבוצות הצעירות של הפועל חיפה והחל להתאמן עם הקבוצה הבוגרת כבר בגיל 16.5, כשעוד היה חלק מסגל קבוצת נערים א'. מאמן הבוגרים דאז, שלומי דורה, רצה להעלות אותו להופעת בכורה עוד בטרם מלאו לו 17, אך בעיות רישום בהתאחדות לכדורגל מנעו זאת. בעונה לאחר מכן פישלר המתין להופעת הבכורה שלו, שהגיעה כמו בסרטים. לקראת הדרבי החיפאי הוא זומן לסגל הרחב של הקבוצה, ונקרא לשיחה אצל המאמן טל בנין. "הייתי בטוח שהוא עומד להגיד לי שאני השחקן שנשאר מחוץ לסגל היום", נזכר פישלר. "אני נכנס לחדר וטל שואל אותי 'פישלר, אתה רוצה לשחק?'. הסתכלתי עליו בשוק ואמרתי לו שברור שכן. פתחתי בהרכב ורשמתי 90 דקות, אמנם הפסדנו 2:0 אבל היה לי משחק מצוין מול 30 אלף איש ביציעים. לאחר מכן שיחקתי לא מעט אצל בנין ובהמשך גם אצל אלי כהן שהחליף אותו".

במקביל, פישלר זומן לכל הנבחרות הצעירות של ישראל וסומן כאחד הכישרונות הגדולים בעמדה שלו. המאמן החדש של האדומים, ניר קלינגר, ייעד לו מקום מרכזי בחוליית ההגנה, אלא שפתיחת עונה חלשה של הקבוצה גרמה לשינויים ופישלר נדחק החוצה. בינואר ביקש הבלם לצאת להשאלה, בהמלצת מאמן הנבחרת האולימפית מרקו בלבול. פישלר עבר לבית"ר תל אביב רמלה, בעוד שקבוצת האם שלו השלימה זכייה בגביע המדינה באותה עונה. בסיום העונה פישלר חזר לאדומים, שקיבלו תאבון והחתימו לא מעט שחקני רכש והבלם לא מצא את מקומו. פישלר הושאל לנוף הגליל ולאחר מכן להפועל עכו ואז חזר שוב לנוף הגליל. "פתחתי את העונה טוב, ובינואר יואב כץ התקשר אלי וביקש שאחזור. אמרתי לעצמי 'זהו, עכשיו אני חוזר למועדון שלי בדלת הראשית, אחרי שצברתי ניסיון בליגה הלאומית'. הסכמתי מיד וחתמתי על חוזה ארוך טווח. באתי מלא ציפיות לקבוצה, אבל בחצי העונה הזאת חיים סילבס בחר לשתף אותי פעם אחת בלבד. הרגשתי שזה פשוט קטע לי את ההתקדמות של הקריירה והבנתי שאני חייב לחשב מסלול מחדש. השתחררתי מהחוזה בהפועל חיפה והתחלתי מחדש באחי נצרת, שם הייתה לי עונה טובה ויציבה, עד שבקיץ הגעתי להפועל".

מחכים לחמישי


מאחורי פישלר, שמגיע לאימונים בכל יום מהקריות, ישנה משפחה תומכת שמגיעה מהצפון לכל המשחקים מהיום בו התחיל לשחק כדורגל. אחיו, קצין בצה"ל, אפילו דואג ל'אפטרים' בכל פעם שאופק משחק באמצע השבוע.


איתו בכל מקום. פישלר עם המשפחה. צילום: סער כרמלי


דווקא בסיומו של סיבוב ראשון נהדר עבורו, הבלם רשם ב-1:1 מול בני ריינה בשישי טעות לא אופיינית, שהסתיימה בנס בהחמצת פנדל של המארחים. "מבחינה אישית יצאתי קצת מאוכזב מהמשחק", הוא אומר. "אני חושב שזה המשחק הכי פחות טוב שלי העונה. מבחינה קבוצתית, ידענו שאנחנו הולכים למשחק קשה מול יריבה חזקה, יכולנו לשמור על היתרון אבל לצערי זה לא קרה. מה שכן, מאוד הוקל לי כשהם החמיצו את הפנדל, זאת הייתה טעות שלי שם וזה הוריד לי כמה שנים מהחיים (צוחק)".


מה סוד ההצלחה של חוליית ההגנה בהפועל העונה?

"מה שחיבר אותנו במהירות בקיץ זה בעיקר הצוות המקצועי, שאיתנו כל הזמן, מרגישים אותנו ויודעים לשים לב לדברים החשובים. לדוגמא, לשחקנים הצפוניים בקבוצה - אני, ירדן כהן, אוהד רבינוביץ' וחיים איצרין, יש קצת בעיות עם האוכל אחרי האימון ובגלל הפקקים והנסיעות יותר קשה לנו. הצוות נענה לבקשה שלנו והיום יש אוכל אחרי כל אימון. זה דבר שלא מובן מאליו היום, במיוחד בליגה הלאומית. הכל מתחיל בצוות שעוטף אותנו עם הוידאו והאימונים וכל היחס הזה מחבר אותנו כקבוצה. חוץ מזה, כל השחקנים בחוליית ההגנה חברים טובים אחד של השני. כל מי שנכנס לחוליית ההגנה משחק טוב ובפרט שיש לנו את אלוהים בשער".


ברוך השם. צילום: סער כרמלי


בכלל, נראה שהקבוצה במגמת שיפור.

"לגמרי, התחלנו מהוססים. קצת הרגשנו במקום מסוים כאילו אנחנו עדיין בליגה א'. חלק מהשחקנים אולי לא הרגישו הכי מתאימים וההכנה הייתה רחוקה מלהיות אופטימלית, עם מחנה אימונים של כמה ימים בודדים, אלו דברים שמאוד משפיעים. לקח לנו זמן להתחבר אבל היום אני יכול להגיד שיש פה את אחד מחדרי ההלבשה שהכי נהניתי בהם. כיף לי לבוא לאימונים, זה הכוח של הקבוצה. גם שחקנים שלא משחקים לא עושים פרצופים, וממשיכים להתאמן הכי חזק".


בתור אחד שחווה את ליגת העל, יש התרגשות מיוחדת לקראת משחק הגביע בחמישי?

"זה לחלוטין משחק של ליגת העל ואני בטוח שגם תהיה אווירה כזאת. אין ספק שאנחנו מגיעים כאנדרדוג, אבל זה לא אומר שאנחנו באים להתבטל. יש לנו מה להציע, בפרט בתקופה האחרונה שאנחנו במגמת שיפור. אנחנו רוצים לעבור שלב וחייבים להאמין בזה, סיסמאות לא מספיקות. זה מתחיל בנו השחקנים, מהראשון עד האחרון וממשיך באוהדים ובצוות שידחפו אותנו קדימה. בגביע המדינה ההרגשה היא אחרת, יש משהו מרגש סביב זה".

"סיסמאות לא מספיקות". צילום: סער כרמלי


השמיים הם הגבול


פישלר מבין היטב את הרצון של המועדון והאוהדים להימנע מקרבות התחתית הזכורים לרעה ולתפוס מקום בפלייאוף העליון של הטבלה. "הליגה הלאומית מאוד מטעה", הוא אומר. "זאת ליגה לא צפויה, כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה. אני מקווה מאוד שנגיע לפלייאוף עליון, זה משהו שאני מאוד רוצה וזאת המטרה של כולנו. משם השמיים הם הגבול".


"מקווה מאוד שנגיע לפלייאוף העליון". צילום: סער כרמלי


יש לך חוזה גם לעונה הבאה, אתה רואה את העתיד שלך בהפועל גם מעבר לכך?

"אני מאוד אשמח להישאר ולהגיע עם הקבוצה למקומות אחרים. הפועל פ"ת ראויה להיות בליגת העל, אתה רואה את התמיכה והקהל שאין בשום קבוצה בליגה הלאומית. יש המון קבוצות בליגת העל שאין להן את הדחיפה הזאת של הקהל. המשפחה שלי נפעמת בכל משחק מחדש והם כל הזמן אומרים לי את המשפט הקבוע: 'תקשיב אופק, הקהל הזה לא מפסיק לעודד'. אני שומע את זה, ואלו בדיוק הדברים שמרגשים אותך בתור שחקן. זה האושר הכי גדול שיש".

Comments


bottom of page