top of page

"יחד עם הקהל אנחנו יכולים להיות צוות מנצח שיביא 3 נקודות כבר באשדוד"

לאחר צירוף של שישה שחקנים בחלון ההעברות ורגע לפני שני משחקי תחתית חשובים, אבי יחיאל מדבר על העונה הראשונה בליגת העל ("מאתגרת וקשה, למדנו הרבה"), על המשימה של השחקנים והצוות ("כולם צריכים להיות במיטבם"), ההתקדמות של המועדון ("שחקנים מעדיפים אותנו על פני הצעות אחרות") והחשיבות של הקהל ("צריכים אותם יותר מתמיד")
חלון העברות כזה לא זוכרים אוהדי הפועל כבר שנים רבות. לא פחות משישה שחקנים הצטרפו לסגל הקבוצה בחודש האחרון, כולל שלושה שחקנים זרים, במטרה לעמוד ביעד של המועדון - תקיעת יתד בליגת One Zero. לצד הגעתם של שובל גוזלן, ניקו אנטוניץ', חמזה שיבלי, דניס אדנירן, רז כרמי וגילברט קומסון, עזבו את הקבוצה בחלון ההעברות השוער ניקוס ינאקופולוס, הבלם אנדרה טיישיירה והקשר ריצ'ארד בואטנג. כעת, לאחר סיום חלון ההעברות ולקראת שלושה חודשים חשובים מאין כמותם עבור המועדון, אשר מתחילים עם משחק התחתית בשבת באשדוד, המנכ"ל אבי יחיאל מדבר על המהלכים בחודש האחרון, החשיבות של הקהל במיוחד בתקופה הזו של העונה וההתקדמות של המועדון.


"לפני שהתחלנו את העונה, המון אנשים מתחום הכדורגל אמרו לי שהעונה הראשונה בליגת העל היא הכי מאתגרת וקשה, ובהחלט חווינו את זה על בשרנו בחודשים האחרונים", אומר יחיאל בראיון לאתר הרשמי. "אם לא די במעבר מהליגה הלאומית לבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי, אנחנו עוברים עונה מאתגרת עוד יותר מהרגיל עם המלחמה שכפתה קצב משחקים גבוה, ושני שחקנים זרים משמעותיים שבנינו עליהם - ריצ'ארד בואטנג וג'ימי אלכסיס, נפצעו ולא יכלו לסייע לנו, בנוסף לאנדרה טיישיירה שעזב את הארץ. בחלון הזה היינו חייבים קודם כל למצוא מחליפים לשחקנים האלו, בנוסף להשלמות שנבעו ממה שלמדנו בחצי העונה הזו על הקבוצה שבנינו, האתגרים שמצפים לנו בהמשך והצורך ליצור סגל עמוק יותר שיאפשר יותר אפשרויות לצוות המקצועי".


סגל רחב וטוב

צירוף של שישה שחקנים באמצע העונה הוא אמנם דבר מרענן שמפיח לא מעט תקוות, אך יוצר גם לא מעט אתגרים. "הקפדנו להביא שחקנים שמתאימים ל-DNA האנושי שלנו", אומר יחיאל. "גם מבחינת המועדון וגם מבחינה מקצועית, ואני חושב שעמדנו במשימה שלנו, הצלחנו להביא שחקנים איכותיים שגם מתאימים למה שקורה פה במועדון. עכשיו המטרה היא לחבר את הכל ביחד, את השחקנים החדשים עם הוותיקים ולצעוד קדימה עם סגל שהוא רחב וטוב".אחת הנקודות שמראות אולי יותר מכל על ההתקדמות של המועדון, הוא הבחירה של השחקנים להגיע למועדון למרות הצעות אחרות מקבוצות אחרות בליגה. "אני בהחלט שמח לראות את המגמה הזו של שחקנים שבוחרים להגיע אלינו למרות הצעות אחרות ולעיתים אף גבוהות יותר מקבוצות אחרות", אומר יחיאל. "זה חלק מבניית התדמית החדשה של המועדון וההתנהלות שלנו בשנים האחרונות וגם העובדה שיש פה קהל גדול ותומך שכיף לשחק מולו".

מעטים האנשים שחשבו שהמועדון יצרף כמות כזו של שחקנים בחלון.

"בחלון הזה המסגרת הכלכלית היתה נוחה יותר, בגלל שנאלצנו להפרד משחקנים שנפצעו או שוחררו, בנוסף לגיוס המכובד של האוהדים והעזרה של הספונסרים שלנו. עכשיו כשאנחנו בסוף החלון ולקראת התקופה החשובה שמצפה לנו, אני כמנכ"ל ועופר וכל הצוות המקצועי שלמים ללא ספק עם הסגל שיש לנו. היינו לא רגועים בתקופות מסוימות העונה, בעיקר בגלל החיסורים הרבים, אבל עכשיו אנחנו יכולים להיות מרוצים שיש לנו את החומר המקצועי והאנושי הנכון. אין לנו הרבה זמן להסתגלות, אני בהחלט מצפה מהשחקנים החדשים להכנס מהר לעניינים, ואני גם מצפה מהשחקנים הוותיקים יותר לעזור בתהליך הזה כדי שנגיע בצורה הטובה ביותר למשימות שלנו בצד המקצועי והמנטלי".
המועדון נמצא לקראת שני המשחקים החשובים ביותר עד כה העונה.

"זה באמת המאני טיים שלנו. שני המשחקים הקרובים ובכלל 13 המחזורים שנותרו עד לסיום העונה. כולם צריכים להיות מוכנים לקראת המשימה הזאת - השחקנים, הצוות המקצועי וגם האוהדים. אנחנו פשוט צריכים לבוא ולעשות את העבודה, כל אחד בתפקידו, משחקן בכיר לשחקן צעיר, מאמן ועוזר מאמן, מנכ"ל וכל מי שחלק מהמועדון הזה. אנחנו פשוט צריכים להיות במיטבנו, אנחנו צריכים לנצח בקצב גבוה יותר ממה שניצחנו עד היום וזה דורש מאמץ של כולם".

הרבה פעמים מדברים על החשיבות של הקהל וזה לפעמים נשמע כמו קלישאה. מנקודת המבט שלך כמה הקהל משמעותי בתקופה הזאת?

"אנחנו צריכים את הקהל כיום אפילו יותר מתמיד. אנחנו מכירים את מה שקורה פה במועדון ויודעים שכשהקהל איתנו והאווירה חיובית ותומכת, השחקנים נותנים את שלהם ויש חיבור מיוחד מאוד ששווה נקודות. ראינו דוגמאות לזה השנה, וגם דוגמאות הפוכות. החיבור הזה מתחיל קודם כל בשחקנים שצריכים לעשות את מה שהם יודעים לעשות, במיוחד בחודש האחרון פרט למשחק מול הפועל חיפה, ואני חושב שביחד אנחנו יכולים להיות צוות מנצח שיביא 3 נקודות כבר במשחק הקרוב נגד אשדוד".

אופטימי שהפועל תהיה בליגת העל גם בעונה הבאה?

"אני אופטימי מאוד. למדנו הרבה ואנחנו עוד לומדים הרבה בעונה הזו. עכשיו זה הזמן שלנו להראות את העוצמה שלנו כמועדון ולהביא הלכה למעשה את כל מה שבנינו פה בעונות האחרונות, על מנת שנמשיך את ההתקדמות שהמועדון נמצא בה, וזה מתחיל במשחק ביום שבת באשדוד".

Comments


bottom of page