top of page

עם צוות אימון מהבוגרים ואווירה משפחתית: שנתון 2011 חולם על עתיד כחול בהפועל

כשצוות האימון כולל את סקאוט הבוגרים דולב כביר והבלם מתן גושה, שחקני טרום א' של הפועל מקבלים את כל הכלים כדי להתפתח כבני אדם וכשחקנים. "הם מבינים שהחומר והנשמה המיוחדת שלהם תנצח", אומרת מנהלת הקבוצה ליבי סטולר

שנתון 2011 של הפועל


"אנחנו משפחה אחת גדולה, השחקנים הם כמו דבק אחד של השני ושואפים יחד להיות הקבוצה הכי טובה", כך מתארת מנהלת קבוצת טרום א', ליבי סטולר, את שנתון 2011 של הפועל פתח תקוה, שנהנה מצוות אימון מיוחד ומרשים בראשות הסקאוט של קבוצת הבוגרים דולב כביר, ובסיוע של בלם הבוגרים מתן גושה. בדומה לקבוצות רבות אחרות במחלקה, גם כאן הילדים מחוברים למועדון, והמדבקות של הפועל בקבוצת הוואטסאפ של הקבוצה, כמו גם השירים מהיציע אחרי משחקים, הן דבר שבשגרה."דם כחול בוריד זורם", כבר בכיתה ה'.


"היה לי חשוב לצרף דמות שמסמלת משהו לשחקנים, לאן צריך לשאוף ולאיפה אפשר להגיע כאן בתוך המועדון אם משקיעים", מספר המאמן כביר. "הנוכחות של מתן תורמת המון. יש מועדונים שבהם באופן קבוע שחקני בוגרים צעירים משמשים כעוזרי מאמן במחלקות הנוער ולדעתי זה יכול להיות דבר מדהים. ילד בכיתה ה' מסתכל על שחקן בוגרים כמו דמות לחיקוי. זה חשוב מאוד גם ברמת החיבור למועדון".


שחקני טרום א' עם רם לוי וליאור ברקוביץ'


כביר, ששיחק בעצמו במחלקת הנוער של הפועל ונשאר אוהד שרוף של המועדון, מתאר את הדגשים עליהם הוא עובד עם הילדים: "החיבור למועדון הוא דבר חשוב מאוד כבר בגילאים האלה. בגילאים האלו מה שחשוב מבחינתי זה ללמד את הילדים את הטכניקה הנכונה של הפעולות ולהעניק להם את היסודות. דבר חשוב נוסף הוא תיקון טעויות בגילאים הצעירים, כדי שדברים לא ישתרשו ויהיה קשה לשנות אותם בשלבים מאוחרים יותר. מבחינה מקצועית, מדובר בשנה ראשונה של הילדים על מגרש מלא, 9 על 9, אחרי ששיחקו עד העונה בשני מגרשים במקביל".


האמא של הקבוצה היא כאמור ליבי סטולר, שמלווה את הילדים לכל אורך הדרך. "שחקני הקבוצה הם כמו הילדים שלי", היא אומרת בהתרגשות. "הם מתייחסים אחד לשני כאילו הם חלק ממשפחה ויש דאגה אמיתית לכל ילד וילד. בכל שבוע ההורים יוזמים מפגשים, פעם עם הילדים ופעם רק ההורים בזמן שמחכים לילדים באימון, ואז הילדים מקבלים פיתה עם שיפוד מיד כשהם מסיימים".


טרום א' חוגגים עליה לסיבוב הבא בגביע המדינה


ליבי מספרת כי בין הילדים ישנה ערבות הדדית, ובמידה ולאחד הילדים חסר משהו, תמיד יהיה מי שישלים את החסר. "הם כל כך מחוברים אחד לשני, הם חברים גם מחוץ לשעות האימונים וישנים אחד אצל השני", מספרת ליבי. "הכי כיף שהם אומרים 'אנחנו הקבוצה הכי טובה' גם אם הם יודעים שבטבלה יש מישהו מעל, הם מבינים שהחומר והנשמה המיוחדת שלהם תנצח. הם באים סופר מוכנים למשחקים, לא מוותרים ושומרים חזק".


דוגמא נהדרת לגיבוש של הקבוצה אפשר היה לקבל במהלך הקיץ, כאשר אחד השחקנים עזב את הארץ ועבר להתגורר עם משפחתו בפורטוגל. כל ילדי הקבוצה הכינו עבורו מתנה מיוחדת שהגיעה יחד עם התמונה של הקבוצה. מאז ועד היום השחקנים שומרים איתו על קשר, מעדכנים אותו בתוצאות ונותנים לו הרגשה כאילו הוא עדיין חלק מהקבוצה."הדובדבן שקיבלנו זה דולב". כביר עם השחקנים


"הדובדבן שקיבלנו זה דולב", מחמיאה סטולר למאמן. "הילדים מעריכים אותו ומבינים שהם כבר זכו. פרט לדולב, העבודה עם מתן גושה מדהימה עבור הילדים. הם מבינים שהוא מודל לחיקוי עבורם וכשהוא אומר להם לעשות משהו, הם מבינים שזה משהו שעזר לו לעשות את כל הדרך לקבוצת הבוגרים. זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לילדים, זה שילוב מדהים ומקסים ורואים איך הוא לאט לאט מתאהב בהם".שורה עליונה (מימין): דולב כביר (מאמן), איתי טל, ניב סטולר, רפאל פרננדס דה קרוז, אמיר ביטון, שון ילין, שי בן שושן, עילאי פריינטה, אורן אביוב, שון ליטבק, רון ונתורה, מתן גושה (עוזר מאמן). שורה תחתונה: נדב שוקרון, יהב ברנזון, הראל סקורקה, אריאל יונה, גיא זוארץ, דניאל ליאסקובץ, ינון רטנר, הראל ביבי, תבור גרנט.

टिप्पणियां


bottom of page